Témata
Zimní zahrady
Kontaktní informace

Adresa:

SOLARLUX-HLADÍK stavební servis s.r.o.

Hradešínská 41
101 00 Praha 10

tel.: 272 733 434
email: firma@hladik.info

Partneři webu
Nacházíte se: Zastřešení bazénu

Zastřešení bazénu

Voda je živel, který nás všechny stále fascinuje. Touhu mít na zahradě jezírko, nebo přímo bazén má snad každý majitel nemovitosti. Všude přítomná reklama, filmy, kde probíhají společenská párty většinou u bazénu a časopisy plné invencí nás k tomu přímo vybízejí. Tuto myšlenku podporují obchodními praktikami i firmy zabývající se výstavbou bazénů a mladé rodiny, které jsou ochotny pro zdravý rozvoj a sportovní vyžití svých potomků vytvořit co nejlepší podmínky, se tak rozhodují pro tuto investici.

V počtu domácích bazénů na obyvatele je dnes Česká republika na evropské špičce spolu se Španělskem a Francií. Bazény se staly po roce 1990 jedním ze symbolů, jimiž lidé demonstrují svůj status.

Každý, kdo se rozhoduje pořídit si tuto investici, by měl vzít v úvahu i další aspekty týkající se využití a nákladů na každodenní provoz. 

Podle sluneční mapy Evropy je například vidět, že co se slunečního svitu týká, tak jsme to v české kotlině zrovna nevyhráli. Česko patří ke značně oblačným zónám s průměrným svitem 1200-1600 hod./rok, tzn. cca 66 dnů.

Pokud chceme dobu užívání prodloužit, je nutné vodu dohřívat, zakrývat vodní hladinu přes noc plachtou, nebo použít zastřešení bazénu. I při aplikaci všech výše uvedených aspektů, nehledě na design, zůstane bazén po většinu roku nevyužit a vložené investice do výstavby a provozu ztrátové.

V našich zeměpisných podmínkách je pro ty, kteří chtějí svůj bazén využívat každý den řešením výstavba uvnitř interiéru domu, nebo formou zimní zahrady.

Interiérové bazény zpravidla vznikají zároveň se stavbou nového domu. Už ve fázi projektování je potřeba mít na paměti všechny okolnosti, které se s provozem interiérového bazénu pojí. Je nutné řešit vznikající vlhkost v prostoru bazénu, vhodný způsob ohřevu vody, způsob topení v bazénové hale a také umístění nezbytné technologie.

Tím nejdůležitějším, na co musíme při budování vnitřního bazénu myslet, je zvýšená vlhkost v domě, kterou způsobuje výpar z vodní hladiny. Proto je podmínkou instalace bazénového odvlhčovače, který zajistí optimální hodnotu vzdušné vlhkosti v bazénové hale.

U starší nemovitosti je možné řešit zastřešení bazénu jako přístavbu formou zimní zahrady. Pozor při výběru konstrukce, v žádném případě se nesmí použít běžná zastřešení, která nemají tepelnou izolaci. V zimní zahradě s bazénem panují nezřídka extrémní klimatické poměry. Tepelné ztráty, rozdíly teplot na konstrukci, včetně jednoduchého zasklení by celou investici znehodnotilo a bránilo v užívání. 

Je nutné použít konstrukce pro celoročně obyvatelné zimní zahrady se zvýšenou ochranou proti vlhkosti. Tyto konstrukce zaručují u zastřešení bazénu minimální tepelné ztráty a eliminují tvoření rosného bodu na konstrukci i zasklení. Pokud je zimní zahrada doplněna o posuvné skládací stěny, je možné je v letních měsících plně otevřít a využívat bazén jako venkovní.

 

zastřešení bazénu formou zimní zahrady zastřešení bazénu formou zimní zahrady zastřešení bazénu formou zimní zahrady zastřešení bazénu formou zimní zahrady

Mnoho dalších informací najdete na stránkách našeho partnera http://www.solarlux.com/  

facebook

 

 

 

Novinky a aktuality
Solarlux R.evolution

Perfektní funkcionalita, tenké profily, nejlepší tepelně izolační hodnoty, neomezené možnosti kombinací to je nová prosklená skládací stěna R.evolution

více informací
 
Solarlux na BAU 2017

Prosklená skládací stěna je vymyšlena a navržena od základů úplně nově a bude poprvé představena veřejnosti.

více informací

Archiv novinek

Newsletter

Zaregistrujte svůj email pro získání pravidelných informací o zimních zahradách.