Témata
Zimní zahrady
Kontaktní informace

Adresa:

SOLARLUX-HLADÍK stavební servis s.r.o.

Hradešínská 41
101 00 Praha 10

tel.: 272 733 434
email: firma@hladik.info

Partneři webu
Nacházíte se: Stavba

Stavba

Příprava stavby:

Důležité údaje k upřesnění poptávky

Orientace na světové strany. K čemu bude prostor sloužit (obytný, přechod do zahrady, úložiště květin, pracovna, apod.) Jaký materiál. Dřevo, plast, kov. Fotografie místa kde stavba bude realizována. Předpokládaný půdorysný rozměr a tvar. Maximální a minimální výšku stavby.

Informace k osobnímu jednání

Představa o úpravě nejbližšího okolí stavby. Odvod dešťové vody. Materiál podlahy. Typ prosklení. Řešení stínění. Případné požadavky stavebního úřadu ke stavbě.

návrh zimní zahradynávrh zimní zahrady 

Jako každá stavba a přístavba musí i prosklená zimní zahrada splnit základní legislativní podmínky.

Ohlášení stavby a stavební povolení

S účinností od 1.1.2007 začal platit tolik očekávaný nový stavební zákon – zákon číslo 183/2006 Sb. Mnohé stavby dosud podléhající stavebnímu povolení stačí nyní ohlásit. Dokonce bude možné stavět stavby menšího rozsahu i bez ohlášení. V případech, kde bude i nadále nutné stavební řízení, se nabízí možnost takzvaného zkráceného řízení za pomoci autorizovaného inspektora. V některých případech se ovšem stavebním i ohlašovacím procedurám můžeme vyhnout. V případě, že si nejsme na sto procent jistí, vždy je nejlepším řešením poradit se s příslušným stavebním úřadem a tak nabudeme jistotu, že jsme opravdu žádný předepsaný postup nezanedbali.

Stavby bez ohlášení

Ze zákona nebude potřeba stavební povolení ani ohlášení pro jednopodlažní nevytápěné budovy bez pobytových místností či hygienických zařízení do 25 metrů zastavěné plochy a do 5 m výšky, třeba pro zahradní domek nebo dílnu. Ohlašovat nemusíme ani samostatně stojící zimní zahrady o jednom nadzemním podlaží do 40 metrů plochy, ani technická zařízení či vedení uvnitř budov, tedy kupříkladu rozvody vody, energií, tepla, elektronických komunikací, odvody odpadních a dešťových vod a větrání a dále přípojky vodovodní, kanalizační a energetické v délce do 50 m. Ohlašovat nemusíme bazény do 40 m2 zastavěné plochy či zásobníky na vodu do objemu 50 m3 a do výšky 3 m a ploty mezi zahradami.

Podklady pro podání ohlášení jsou stručný popis prováděné přístavby spolu s podklady poskytnuté od dodavatele (prospekt) formou průvodního dopisu a jednoduchý nákres stavby.

Realizace

stavba zimní zahradyPřed vlastní realizací je nutné dořešit obchodní vztahy mezi objednatelem a zhotovitelem zimní zahrady. Jde především o odsouhlasení provedení a ceny zimní zahrady a k tomu je potřeba provést zaměření a kontrolu rozměrů s cenovým návrhem. Po podpisu smlouvy o dílo v níž je stanovena konečná cena, termín dokončení, platební podmínky a upřesněny další vzájemné vztahy, následuje zpracování výrobní dokumentace, objednávky materiálů a výroba. Po dokončení výroby vás zhotovitel informuje o možnosti montáže.

Mnoho dalších informací najdete na stránkách našeho partnera http://www.solarlux.com/  

facebook

 

 

 

Novinky a aktuality
Solarlux R.evolution

Perfektní funkcionalita, tenké profily, nejlepší tepelně izolační hodnoty, neomezené možnosti kombinací to je nová prosklená skládací stěna R.evolution

více informací
 
Solarlux na BAU 2017

Prosklená skládací stěna je vymyšlena a navržena od základů úplně nově a bude poprvé představena veřejnosti.

více informací

Archiv novinek

Newsletter

Zaregistrujte svůj email pro získání pravidelných informací o zimních zahradách.