Stavba zimní zahrady

Stavba zimní zahrady

24. 9. 2012, 12:41

V minulosti stavba zimní zahrady představovala poměrně nízké a skromné cíle. V dnešní moderní době mají zimní zahrady daleko větší cíle. V minulém období byla stavba zimní zahrady spíše rozmarem bohaté třídy. Jejich šíření zaznamenalo boom v devadesátých letech minulého století

Moderní zimní zahrady

Stavba zimní zahrady byla také prostorem zvyšující lesk a luxus rezidenčních sídel. Někteří ekologicky orientovaní architekti viděli také ve stavbě zimní zahrady možnost získání tepelné energie ze sluneční. Nové trendy a chápání moderního a stylového bydlení přinášení nové projekty zimních zahrad. Bydlení v zimní zahradě přineslo také novou rovinu v oblasti ekodesignu. Stavba zimní zahrady napomáhá s vývojem nových technologií a materiálů k výraznému posunu.

Zimní zahrady přínosem soužití s přírodou

Nové technologie a materiály se staly výrazným posunem s náhledem na soužití s přírodou. Ekologické myšlenky a jejich prosazování napomohlo vzniku osobité architektury. Postmodernistické trendy výrazně ovlivnily stavbu zimních zahrady. Změnil se vzhled a funkce zimních zahrad. Stavba zimních zahrad je moderní součástí architektury rodinných domů. Veřejné a historické budovy se stavbami zimních zahrad získávají na přitažlivosti a atraktivnosti. Projevuje se tak sounáležitost s přírodou.

Trendy zimní zahrady s plnoprávným prostorem

Moderní zimní zahrady nejsou pouze proskleným a bezduchým prostorem. Současné trendy stavby zimních zahrad povyšují zimní zahrady na plnoprávný prostor. Mohou být praktickou a originální formou obývacího prostoru. Také zcela samostatným prostředím kterého se používá k nejrůznějším činnostem. Zimní zahrada nemá jednoznačně zadán svůj účel. Staví se z nejrůznějších důvodů. Jejich využití spadá od komfortní jídelny přes obývací pokoj až po originální pěstování rostlin.

Specifické zimní zahrady

Při plánování stavby zimní zahrady si musí majitel pořádně rozmyslet účel zimní zahrady. Nejvýhodnější kombinací při stavbě zimní zahrady je přímé propojení na obývací pokoj nebo jídelnu. Správná poloha zimní zahrady přispívá k příjemnému mikroklimatu. Platí jedno pravidlo, že špatně orientovaná stavba zimní zahrady přináší následně další a další výdaje.

Zobrazení: 115193 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 1

Hliníkové zahrady
Zimní zahrady z hliníku
Stavba zimní zahrady
Klimatizace
Zimní zahrada-klimatizace