Zajímavé články
Dřevěné zimní zahrady
Zimní zahrady Solarlux
Tip dne
  • Kvalitní matrace - Hledáte kvalitní matraci na spánek? Více zde

Zimní zahrady

Chyby při návrhu zimní zahrady

21. 9. 2012, 11:13

Zimní zahrady spadají do širokého spektra prosklených staveb. Ty slouží k nejrůznějším účelům. Zimní zahrada stojí na pomyslném vrcholu prosklených staveb, kde není jednoznačně určen její účel. Základními chybami při plánování zimní zahrady je, pokud majitel přesně nedefinuje, co speciálně má jeho zimní zahrada splňovat.

Návrh zimní zahrady

Pojem zimní zahrady je někdy spojován s orientací na jih. Toto ale neodpovídá principu zimní zahrady. Při orientaci celého prostoru zimní zahrady na jižní stranu je vnitřek během letního období zatěžován extrémně slunečním zářením. Jednoznačně platí, že nejvýhodnější je východní orientace zimní zahrady. Správně zvolená poloha přispívá k vylepšení celého mikroklimatu.

Příjemné prostředí

Rozhodujícím faktorem pro zajištění příjemného klimatu v zimní zahradě je kvalitní konstrukční systém a vysoká kvalita zasklení. Chybami při návrhu zimní zahrady je nevhodný způsob vytápění v zimním období a špatný větrací systém během letních měsíců. Realizace zimní zahrady je velmi odbornou záležitostí a proto je nutná konzultace s dobrou a osvědčenou topenářskou firmou.

Zimní zahrady a větrání

Jedním z nejpodstatnějším faktorů při plánování zimní zahrady je také větrání. Zabezpečení dostatečné cirkulace okenními křídly a dveřmi přispívá k přirozené cirkulaci vzduchu. Ta se dá vhodně podpořit některými praktickými doplňky. Jedněmi ze zásadních chyb při návrhu zimní zahrady je špatné opatření otvorů síťkami proti hmyzu. Hmyz dokáže velice nepříjemně ovlivnit pobyt v zimní zahradě. Způsobuje také mnoha znečištění v zimní zahradě.

Dispozice domu

Je také nutné si uvědomit, že optimální funkčnost zimní zahrada úzce souvisí s dispozicemi domu. Zimní zahrada by také měla designově ladit s okolím. Pořízení zimní zahrady není levnou záležitostí. Další konstrukční komplikace jen zvyšují náklady na zimní zahradu.

Zimní zahrady

Chyby při návrhu zimní zahrady

Jedním z nejproblematičtějších bodů při realizaci zimní zahrady je střecha. Ta by měla vyžadovat minimální údržbu. Zimní zahrady jsou velice složitou konstrukcí. Chyby při návrhu zimní zahrady se velice složitě napravují a špatné naplánování přispívá pouze k prodražení vytoužené zimní zahrady.

Zobrazení: 88527 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Hliníkové zahrady
Zimní zahrady z hliníku
Stavba zimní zahrady
Klimatizace
Zimní zahrada-klimatizace